Samsung HT-H4500R

9 kg
USB

• , zakoupeno v Alza.cz

• Kvalitní zvuk.
    • Celkem jednoduché ovládání.
    • Pro každý druh přehrávání je třeba nastavovat a potvrzovat.
    • Postrádám vývod scart.
    • USB vstup by mohl být pod krytkou.

Za přijatelnou cenu hodně muziky.

• , zakoupeno v Scorpion-elektro.com

3D Blu-Ray domácí kino 5.1ch zvuk

Výkon 500 W

Přední a zadní satelitní reproduktory 6 nativních aplikací

AllShare 1x HDMI vstup 1x audio vstup 1x optický vstup

• Dá se sehnat poměrně levně
    • Pěkný design
    • Menu v CZ a velmi přehledné
    • Snadná instalace
    • Chybějící český manuál (mě osobně to nevadí ale)

Pro mě velmi kvalitní domácí kino. 500W je dostačujících. Nastavení velmi jednoduché a vše funguje tak jak má. Dokonce jsem ho sehnal pod 5000Kč, tak že za mě i super cena. Doporučuji všem, kteří nechtějí za kino dávat zbytečně moc peněz. Zatím mi přehrál snad každý formát (pouštím hlavně filmy z externího HDD) I design je pěkný a kabely vcelku dlouhé. Vhodné do menších a středně velkých místostí. Zvuk je kvalitní, obraz na mé 120cm televizi taky krásný (Full HD bez problémů)

• - design a jednoduchost
    • - funkce (přehrávač, FM rádio, domácí kino...)
    • - dobře a čistě hrající repro (mám zatím zapojeno pouze 3.1 a spokojenost
    • - méně hlučná mechanika při běhu než jiný model od Samsungu, který jsem měl doma
    • - dobrý signál na FM rádio
    • - šílené ovládání rádia bez přímé volby stanic a lazení celkově
    • - kratší zadní repro (7m)
    • - problém s funkcí ACR u HDMI k TV.
    • - veškeré nastavení přes zobrazovač (TV).
    • - nekompatibilita smart control od mé TV Samsung. (chápu, ale už to mohli nějak udělat).

Ze zařízení mám celkově dobrý pocit. Zvuk je velice kvalitní, bílé podsvícení na displeji decentní a nerazí do očí. S přehráváním filmů také nemá problém. Flash disky nepoužívám, protože mám k TV napojený domácí NAS.
    Docela mě zarazilo ovládání rádio, volba stanic a jeho lazení. (než jsem přišel jak na to, tak mi to docela zabralo - manuál jsem měl pouze polský a anglický ořezaný ve kterém nic ohledně FM nebylo) - ale to je volba prodejce, ne vada zařízení.

Dále jsem měl i problém s ACR u HDMI. Jedná se o funkci, kdy máte v TV tento HDMI port s danou funkcí (je tam napsáno ACR) a to znamané, že můžete zpětně posílat zvuk po HDMI aby TV hrála přes domácí kino. Tato funkce mi fungovala jak kdy a jak se zařízení chtělo. Měl jsem vše nastavené, ale jednou se chytla, jednou ne. Pro jistotu jsem radši doplnil o optický 3m kabel, který slouží u starších zařízení pro přenos zvuku z TV za 108Kč v TSBoh... nastavil vše na auto a zatím jede jak má.

Nastavení nějaké kvality zvuku moc nečekejte. Jsou tam nějaké přednastavené režimy jako je Cinema, Game, Movie, atd... ale cokoli jiného ne. U zvuku je možné akorát jednotlivým reproduktorům přidat výkon aby hráli více. Měl jsem starší model JVC a to byl jiný pán... veškeré nastavení na displeji. Basy, výšky, ekvalizér, nastavení hlasitosti na tlesknutí, atd...) Tady máme pár možností přes TV prohlížeč a nic extra. Dokonce ani basy není možné nijak redukovat, ale na normální panelákové bydlení není potřeba. Co se týče zvuku, tak pokud jste normální uživatel, tak plně dostačující. Hrají opravdu pěkně a není třeba nijak hrotit nastavení.

Kompatibilita Smart Control Samsung... Jako chápu, že do každého svého zařízení nemůžou dávat přijímač na Smart ovladač, ale vlastně proč ne? :-) Sice je krásné, že můžu ovládat jedním ovladačem, TV mi sama zapne domácí kino, ale k čemu mi to je, když stejně musím pro některá nastavení vzít ovladač přímo k domácímu kinu. Když už má zařízení webový prohlížeč a některé SMART funkce, tak bych i tuto možnost ovládání ocenil.

Na závěr bych toto zařízení určitě doporučil, ale pouze za předpokladu, že dobře koupíte :-). 6 tisíc bych za něj opravdu nedal. Osobně jsem jej koupil za 3500 z jednoho e-shopu, kde mají věci z likvadací skladů nebo vrácené ve 14 denní lhůtě. Vše krásně originál zabaleno, snad v životě nezapojeno, čisté, jako nové a za ty peníze opravdu super volba....

• , zakoupeno v Alza.cz

• Kvalitní zvuk.
    • Celkem jednoduché ovládání.
    • Pro každý druh přehrávání je třeba nastavovat a potvrzovat.
    • Postrádám vývod scart.
    • USB vstup by mohl být pod krytkou.

Za přijatelnou cenu hodně muziky.

• , zakoupeno v Scorpion-elektro.com

• nízká cena
    • dostupnost
    • krátké kabely zadních repro

výborný pro méně náročné uživatele

• 59W spotřebuje a 500W vyzáří, je to perpetum mobille a vyrábí mi zadarmo elektrický proud.